تماس باما درخواست
دمو رایگان
درخواست
مشاوره
قوانین کار

سوالات متداول

پرسش های متداول کلی درباره سامانه های حضور غیاب و پرسنلی

کلیه محصولات ساناکو از زمان خرید شما ، به مدت یکسال شامل پشتیبانی رایگان می باشد.
  • رفع کلیه مسائل و مشکلات کاربری
  • مشاوره و اموزش جهت قوانین و تنظیمات سیستم
  • جابجایی نرم افزار و نصب مجدد آن
  • رفع باگ های احتمالی (البته این مورد در صورت نداشتن قرارداد پشتیبانی هم به عهده تیم فنی ساناکو می باشد و بصورت رایگان رفع باگ می شود )
  • ارائه نسخه بروز نرم افزار با اخرین تغییرات ارائه داده شده.

پس از ارسال درخواست شما برای واحد فروش ساناکو ، فرم بریف پیش از ارائه خدمات ، برای شما ارسال تا با تکمیل آن فرم و برگزاری جلسه فنی ، نیاز های شما در این زمینه بررسی و تحلیل میشود . سپس پیشنهاد مناسب با توجه به شرایط و خواسته های شما بصورت پیش فاکتور ارائه و پس از تائید آن، نسخه آزایشی بصورت کاملا رایگان همراه با اطلاعات واقعی مجموعه خودنتان ، برای اطمینان از کیفیت و صحت گزارشات در اختیار شما قرار داده می شود .

از طریق نرم افزار مدیریت دستگاه از راه دور می توانید بدون مراجعه به دستگاه، با کد پرسنلی دلخواه ، چهره و اثر انگشت جدید را ثبت نمائید . همچنین می توانید اطلاعات مربوط به چهره و اثر انگشت را در دیتابیس نرم ذخیره و به دستگاه های دیگر انتقال دهید.

بله شما میتوانید نسبت به نیاز های خود ، نسخه نرم افزار خود را بدون از دست رفتن اطلاعات قبلی ، به امکانات بالاتر ارتقاءدهید و فقط هزینه مافی التقاوت امکانات جدید را پرداخت نمائید .

با استفاده از نسخه تحت وب ، میتوان بدون محدودیت مکانی، به نرم افزار دسترسی داشت و با تعریف کمپانی و محل خدمت های مختلف ، به مدیر هر قسمت، دسترسی به افراد خود را جهت مدیریت حضور غیاب اختصاص داد.

نرم افزار های ساناکو به اکثر دستگاه های تولید داخل و خارج از کشور از جمله ویردی Virdi ، سوپریما Suprema ، TrustOne ،Keico  ، نیتجن Nitgen ،زدکی ZkTeco ، تیمی Timmy ، دنیای پرازش ، علم و صنعت ، جهانگستر ،پالیز افزار ، آراز ، پیشگامان ،کارا2000 ،رادن ،  پایافای و غیره را دارد

در نرم افزار های ساناکو ،کلیه محاسبات بصورت آنلاین انجام می  شود و این امر خود یک مزیت بزرگ به حساب می آید . برای دیدن گزارشات و گرفتن آمار توسط دیگر کاربران، نیاز به زدن دکمه محاسبه توسط اپراتور نمی باشد .

  • نسخه های تحت ویندوز همانجور که از اسمشان مشخص می باشد بر روی پلتفرم ویندوز قابل اجرا می باشد و میتوان از طریق شبکه بصورت سرور و کلاینت، بدون محدودیت تعداد از انها استفاده کرد و دیتابیس و کلیه اطلاعات بدون محدودیت زمانی در اختیار اپراتور می باشد.
  • نسخه های تحت وب با تنظیم IIS ویندوز این قابلیت را به شما میدهد که نرم افزار بر روی پلفترم وب و بدون محدودیت مکانی از طریق بروزر های مختلف قابل استفاده باشد و همچنان دیتا بیس بدون محدودیت زمانی در اختیار کاربر می باشد.
  • نسخه های ابری بر روی بستر وب قابل اجراست و کاربر نیاز هیچ زیرساختی نداشته و بصورت اکانت های مدت مشخص قابل استفاده می باشد . دیتابیس در اختیار کاربر نیست و پس از منقضی شدن مدت اشتراک ، درصورت عدم تمدید آن به اطلاع سامانه، امکان دسترسی وجود ندارد .