ساناکو

راهکارهای جامع منابع انسانی و مدیریت حضور و غیاب پرسنل

ساناکو

سیستم پیام دهی ساناکو

در دنیای امروز که اطلاع رسانی نقشی کلیدی در زندگی شخصی و کاری افراد ایفا می‌کند، استفاده از سیستم‌های پیام‌دهی به امری ضروری تبدیل شده است. این سیستم‌ها با ارائه امکانات متنوع از جمله پیامک و تابلو اعلانات، به کاربران کمک می‌کنند تا به راحتی اطلاعیه های خود را برای دیگران ارسال نمایند.

مشاوره سیستم پیام دهی

ساناکو
نظرات

برخی از مشتریان

ساناکو
بخشی از

عزیزانی که به ما اعتماد کرده اند

تعداد مشتریان ساناکو

محصولات مرتبط نرم افزاری

محصولات مرتبط سخت افزاری

سرمایه گذاری
امکانات

سیستم پیام دهی ساناکو

سوالات متداول

خیر، سیستم حضور غیاب ساناکو، شامل فایل های پایگاه داده و فایل های اجرایی برنامه بصورت کامل روی سرور هر سازمان نصب و دراختیار مدیر سیستم قرار می گیرد.

روش‌هایی از جمله ثبت تردد  طریق کارت، اثر انگشت، تشخیص چهره، توسط دستگاه حضور غیاب و ثبت تردد با کنترل موقعیت مکانی توسط نسخه موبایل وجود دارد.

از طریق زیر سیستم خروجی ساز حقوق و دستمزد، قابلیت ایجاد وب سرویس و یا فایل خروجی کارکرد به فرمت‌های مختلف برای استفاده در نرم افزارهای حقوق و دستمزد فراهم می باشد.

خیر، پس از خرید و عقد قرارداد، لایسنس استفاده از نرم افزار بصورت دائم صادر می گردد و سالانه مشمول هزینه نیست. پشتیبانی  نرم افزار هم بصورت اختیاری می باشد و در صورت تمایل و نیاز به دریافت خدمات پشتیبانی آنلاین، می توانید قرارداد پشتیبانی خود را تمدید نمایید.

رفع سوالات و مشکلات کاربری و همچنین بروز رسانی های سالانه بصورت تلفنی و اینترنتی.

شایان ذکر است باگ نرم افزاری به مدت پنج سال گارانتی می باشد و رفع آن حتی بدون داشتن پشتیبانی فعال،انجام می گیرد.

با استفاده از سه روش می توان اطلاعات اولیه را در سیستم حضور غیاب وارد کرد

  1. از طریق دیتابیس سیستم قبلی
  2. از طریق فایل اکسل
  3. بصورت دستی

عموما پس از عقد قرارداد، فرآیند استقرار آغاز می گردد. بخشی از این فرآیند که شامل نصب اولیه روی سرور، تعاریف و تنظیمات اولیه است بصورت غیر حضوری انجام و تنظیمات و آموزش های تکمیلی بصورت حضوری و در محل مشتری انجام می گیرد .

Customer Journey
System Using Benefits
ساناکو
رعایت اصول اخلاقی

در انجام پروژه‌ ها

سرمایه گذاری
بررسی

هزینه سیستم پیام دهی ساناکو

تفاوت سیستم های تحت وب لوکال و ابری

time attendance on web local

سیستم تحت وب لوکال

در سیستم های لوکال، مالکیت سیستم در اختیار خریدار قرار دارد.

محل ذخیره سازی کلیه اطلاعات روی سرور مشتری می باشد.

سیستم های حضور غیاب لوکال، به همراه بانک اطلاعاتی بر روی کامپیوتر (سرور) در محل شرکت مشتری نصب می گردد و کاربران از طریق شبکه لوکال یا اینترنت و با استفاده از یک مرورگر وب ، به اطلاعات دسترسی پیدا می کنند.

امنیت اطلاعات در نرم افزار لوکال در اختیار کاربر (مسئول IT) می باشد. در این حالت امنیت داده های حضور غیاب به نحوه نگهداری و تمهیدات در نظر گرفته شده توسط سازمان خریدار بستگی دارد.

با وجود اینکه نرم افزار های حضور غیاب لوکال، به هزینه اولیه برای خرید و راه اندازی نیاز دارند، اما در ادامه کار، مالیکیت استفاده از آن در اختیار خریدار می باشد.

قابلیت سفارشی سازی و ایجاد تغییرات در نرم افزار، یکی از شاخص هایی است که در بعضی از شرکت ها، به خصوص شرکت های بزرگ مورد نیاز است. تقریبا تمام نرم افزار هایی که بصورت لوکال هستند، قابلیت ایجاد تغییرات و سفارشی سازی را دارند.

time attendance on web cloud

سیستم تحت وب ابری

در نرم افزار های ابری، یک فضای اجاره ای بر روی یک سرور در فضای اینترنت، در اختیار سازمان قرار می گیرد که با پرداخت هزینه حق اشتراک ماهانه یا سالانه، امکان دسترسی به نرم افزار و اطلاعات مربوطه برای مشتری فراهم می شود.

در صورت عدم پرداخت این هزینه، دسترسی و امکان استفاده از نرم افزار میسر نمی باشد.

سیستم های حضور غیاب ابری، نیاز به نصب در محل مشتری ندارد و بر روی یک سرور در بستر اینترنت استقرار می یابد و هیچگونه نصبی بر روی کامپیوتر های خریدار، صورت نمی گیرد. در این حالت، نرم افزار و بانک اطلاعاتی آن از قبل در یک فضای ابری در اینترنت نصب شده و آماده استفاده می باشد.

پس از خرید (اجاره) این فضا، نام کاربری و رمز عبور به تعداد کاربران در اختیار مشتری قرار می گیرد.

کاربران با استفاده از نام کاربری و رمزو عبور خود، به نرم افزار و اطلاعات خود دسترسی خواهند داشت.

در سیستم حضور غیاب ابری، اطلاعات بر روی سرور شرکت ارائه دهنده خدمات در بستر اینترنت قرار می گیرد. در این حالت، نگهداری و حفظ امنیت داده ها، بر عهده شرکت میزبان، ارائه دهنده خدمات  می باشد.

در سیستم حضور غیاب ابری، نرم افزار خریداری نشده و هزینه بصورت ماهانه و یا سالانه، پرداخت می گردد. به همین دلیل ممکن است قیمت تمام شده سیستم لوکال، نسبت به سیستم ابری در بلند مدت کمتر یا برابر گردد. در سیستم حضور غیاب ابری به دلیل اینکه بطور همزمان توسط شرکت های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد، معمولا امکانات ثابت و محدودی در اختیار خریداران قرار می دهند و معمولا، امکان سفارشی سازی وجود ندارد. در سیستم حضور و غیاب ابری، به این نکته مهم باید توجه داشت که دسترسی به این نرم افزار و اطلاعات آن، فقط و فقط در صورت پرداخت هزینه اشتراک بصورت ماهانه یا سالانه امکان پذیر می باشد و سازمان باید بصورت دائم این هزینه را پرداخت نماید. علاوه بر این، به دلیل اهمیت امنیت داده ها، باید در انتخاب شرکت ارائه دهنده سرویس فضای ابری، دقت کامل را داشته باشیم.